Можливості сучасної відеоаналітики

Можливості сучасної відеоаналітики

Інтелектуальне відеоспостереження сьогодні вносить значний вклад в забезпечення безпеки державних, комерційних, інфраструктурних та інших об'єктів. Величезні потоки відеоданих вимагають автоматизації їх інтелектуальної обробки для вирішення багатопланових завдань, серед яких залучення уваги оператора відеосистеми в потрібний момент, мінімізація «людського фактора», скорочення часу пошуку цікавлять фрагментів в архіві і ін.

Можливості сучасної аналітики дозволяють системам відеоспостереження вийти за рамки охоронних функцій і стати ефективним інструментом реагування на події в розвитку, скорочення втрат і збитків, і навіть запобігання потенційно небезпечних ситуацій

Давайте розглянемо більш поширений функціонал.

Розпізнавання автомобільних номерів, популярна і запитувана функція у сучасних систем відеоспостереження. При правильно побудованої і налагодженій системі можна домогтися розпізнавання з ймовірністю до 95%. Та варто розуміти, що навіть така висока ймовірність не є достатньої для побудови повністю автономної систем відеоспостереження з розпізнаванням номерів,. Тому, організація 100% автоматизованої системи може потребувати залучення відповідного спеціаліста, що за потреби, корегуватиме невідповідності вручну.

Класифікація об'єктів для фільтрації оперативних повідомлень або результатів пошуку. Типовий класифікатор об'єктів здатний розподілити об'єкти на групи: людина, група людей, транспортний засіб. Більш складний класифікатор в системі відеоаналітики може визначити стать або поворотну групу людини

Виявлення (розпізнавання) ситуацій. Відеоаналітіка дозволяє виділити об'єкти з потокового відео і розпізнати тривожні ситуації на основі аналізу поведінки даного об'єкта, що не дає зробити звичайна система відеоспостереження. Також ситуаційна відеоаналітіка може автоматично детектувати перетин сигнальної лінії, падіння людей, заборонену парковку і виникнення пожежі.

Моніторинг активності персоналу призначений для контролю присутності персоналу на службовому місці. Детектор визначає стан контрольованого персоналу в заданій зоні: активний або пасивний. Активність персоналу визначається за принципом його рухливості. Якщо персонал відсутній на місці або він малорухомий (спить, читає книгу), то система ідентифікує його як відсутнього.

Моніторинг активності клієнтів призначенний для аналізу діяльності клієнтів, тому допоможе Вам:

- Дізнатися скільки людей пройшли повз, скільки з них вирішили зайти, а з останніх - дійшли до примірочної і каси. Ця статистика дає змогу виявити більш сильні і слабкі сторони в роботі вашого магазину.

- Статистичні дані можуть стати додатковим критерієм для обчислення обсягів закуповуваного товару або необхідного товару на складі або в торговому приміщенні.

- Ви з'ясуєте, в які дні та години магазин відвідує найбільша кількість потенційних клієнтів. Це допоможе скорегувати графік роботи касирів і продавців-консультантів.

- Порівнявши показники відвідуваності, зрозумієте, наскільки виправданою була зміна вітрини, установка нової вивіски або На сьогодні функції відеоналітики розвиваються шаленими темпами, адже саме вони дозволяють попередити ряд неправомірних ситуацій, а також на базі аналізу діяльності клієнтів збільшити продажі.

Наші фахівці допоможуть правильно підібрати камери, визначити місце їх розміщення та побудувати систему відеоспостереження з функціоналом відеоаналітики